Czym jest FileMaker?

Posted on

Oprogramowanie FileMaker pozwala na korzystanie z aplikacji do relacyjnej bazy danych. Okazuje się, ze to narzędzie cieszy się sporym uznaniem na rynku. Ma szereg cech, jakie warto poznać. Czym cechuje się to oprogramowanie IT? Jakie zalety daje FileMaker? O czym powinniśmy wiedzieć?

FileMaker

Najprościej rzecz ujmując, jest to aplikacja do relacyjnej bazy danych (więcej). Pozwala ona na budowanie i edycję baz danych za pomocą intuicyjnych funkcji. W tym wypadku oprogramowanie jest przeznaczone dla systemów Microsoft Windows i macOS. Ponadto, docenić warto usługę do zarządzania bazami danych. Wersja typy Server pozwala bezpiecznie administrować i konfigurować bazami FileMaker Pro. Platforma pozwala użytkownikom tworzyć nowoczesne aplikacje biznesowe. Posiada szereg przydatnych funkcji, jakie dają możliwość zarządzania kontaktami, treściami i innymi kwestiami.

Szeroki zastosowanie

Warto podkreślić, że FileMaker jest stosowany przez wiele różnych firm w celu kontrolowania klientów, stanów magazynowych, faktur i zleceń pracy. Plik bazy danych jest tutaj zbudowany z pól, tabelek, obliczeń i zestawów układów. To z kolei sprawia, że cyfrowe informacje mogą zostać wprowadzane do określonych pól, jak też przechowywane jako rekordy. Później dane będziemy dowolnie przeszukiwać, sortować i włączać skrypty automatyczne. Niezwykle istotny jest fakt, że FileMaker stawia na opcje importowania plików z innych źródeł. Pozwoli nam generować raporty, wykresy oraz tworzyć ciekawe pulpity nawigacyjne. Zaletą jest również to, że FileMaker może działać jako graficzny interfejs użytkownika (GUI). Wygenerowane pliki bazy danych możemy następnie opublikować na serwerze FileMaker lub na chmurze FileMaker.

Popularne licencje FileMaker

Z takiego rozwiązanie skorzystają członkowie personelu UQ, studenci i inne osoby, jakie mają licencję FileMaker. Pozwala ona wysłać odpowiedni wniosek IT, co wpłynie na sprawne zainstalowanie oprogramowania. Pamiętajmy o tym, ze dostępne są dwie opcje licencji:

Licencja FileMaker Pro Advanced, z jakiej skorzystają określeni użytkownicy.

Licencja FileMaker Pro Advanced, z jakiej skorzysta wielu użytkowników. 

Co ciekawe, oprogramowanie FileMaker jest stosowane na komputerach, jakie należą do UQ. Platforma daje wiele nowych możliwości, jakie dotyczą kreowania własnych programów, czy też aplikacji na intuicyjnej bazie. Faktem jest, że aplikacja pozwala tworzyć własne programy, jakie dopasujemy do potrzeb firmy i organizacji w obszarach typu zarządzanie dokumentacją (umowy, zamówienia, dokumenty projektowe, jakościowo, dokumentacja finansowa i inne).

Prowadzenie własnej działalności w dzisiejszych czasach jest nie lada wyzwaniem. Przedsiębiorcy poszukują nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, jakie spełnią ich oczekiwania i pozwolą sprawnie wykonywać codzienną pracę. Nie zapominajmy o oprogramowaniu IT – FileMaker, jakie bazuje na wielu ciekawych funkcjonalnościach. To aplikacja do relacyjnej bazy danych, z której skorzystają zarówno pracownicy, jak i właściciele firm.