FileMaker niezawodna platforma umożliwiająca tworzenie aplikacji

Posted on

W dzisiejszych czasach firmy stawiają sobie coraz większe wymagania zarówno pod względem bazy klientów, jak i zapisów historii kontaktów. Bardzo często w grę wchodzi kompletny system zarządzania zamówieniami oraz zleceniami serwisowymi, a także organizacja pracy handlowców. Bardzo ważny jest również kompletny system CRM, planowanie i kontrola produkcji, zarządzanie czasem pracy, czy całkowita obsługa magazynu. Przedsiębiorstwa stawiają sobie również większe wymagania dotyczące budowy bardziej skomplikowanych raportów lub dashboardy, które pozyskują dane z różnych źródeł jak na przykład z systemów finansowo księgowych, urządzeń przemysłowych, czy controllingowych. Platforma FileMaker stanowi idealne wsparcie wymieniony wcześniej elementów. FileMaker umożliwia w prosty sposób łączenie się z zewnętrznymi źródłami danych przy pomocy technologi API. Tego typu rozwiązanie spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Z platformy FileMaker mogą korzystać zarówno małe, jak i średnie przedsiębiorstwa, wielkie korporacje oraz uniwersytety, które udostępniają bazę danych stekom swoich użytkowników.

Jakie korzyści płyną z korzystania z platformy FileMaker?

Jedną z podstawowych korzyści, które daje platforma FileMaker, jest stworzenie w bardzo szybki sposób aplikacji, które są dedykowane pod indywidualne wymagania użytkownika. W ten sposób platforma spełnia wszystkie wymagania dla danego biznesu. Pomaga ona również łączyć istniejące już systemy lub wspierać mobilne codzienne działania pracowników przedsiębiorstwa. Platforma FileMarker pomaga to zrobić w błyskawiczny sposób, dzięki czemu użytkownicy oszczędzają czas. Aplikacje można stworzyć raz, a następnie udostępniać na różnych platformach jak przeglądarki internetowe, telefony, laptopy, komputery stacjonarne. Aplikacja działa zarówno na poziomie lokalnym, jak i w środowisku serwerowy. Obsługiwana może być przez setki użytkowników. Każdy transfer danych jest zaszyfrowany. Dzięki ogromnemu ekosystemowi developerów z całego świata FileMarket tworzy sieć profesjonalistów.

W dzisiejszych czasach firmy stawiają sobie coraz większe wymagania zarówno pod względem bazy klientów, jak i zapisów historii kontaktów

W porównaniu do innych technologi koszt wytworzenia aplikacji za pomocą platformy FileMarker jest niewielki. Bardzo złożone projekty realizowane są niezwykle szybko przy wykorzystaniu tylko jednego developera oprogramowania. Aplikacje stworzone przez FileMaker mogą zostać uruchomione na komputerach ze wbudowanym Windows oraz MAC, iPhone lub iPad. Na wszystkich zainstalowanych systemach można z powodzeniem korzystać z przeglądarek internetowych. Aplikacja jest zbudowana jednorazowo oraz w takiej, a nie innej formie działa od razu na wszystkich dostępnych urządzeniach.

FileMaker nie jest tylko zwykłą platformą, jest to bardziej cała filozofia budowania aplikacji dla biznesu w niesamowicie błyskawicznym tempie. Jest również niskokosztowa w porównaniu do standardowych technologi. Z platformy FileMaker korzysta rocznie ponad 20 milionów użytkowników z całego świata. Co roku ukazują się nowe wersje, a sam system jest aktualizowany kilka razy w roku.