Stwórz niestandardowe aplikacje dla Twojej firmy przy pomocy platformy FileMaker

Posted on

Tradycyjne oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw ma wiele ograniczeń. Wielu użytkowników coraz częściej narzeka na słaby interfejs lub pakiet danych, który dostępny jest tylko w 50 procentach funkcjonalności. Główną bolączką jest również nieustanne proszenie o pomoc programistów podczas modyfikacji funkcji, co wiąże się ze stratą cennego czasu oraz zasobów. Wymagania użytkowników zmieniają się bardzo dynamicznie niemal każdego dnia. Do pracy z programem wolą wykorzystywać swoje tablety lub telefony komórkowe, lecz większość z nich mocno cierpi z powodu ograniczeń ze strony wsparcia oraz rozwoju. Tutaj z pomocą przychodzi platforma FileMaker, która umożliwia pracę w niemal wszystkich środowiskach jak Mac, Windows, iPhone, iPod oraz przeglądarkach internetowych. FileMaker zbudowany jest z czterech programów FileMaker Pro, FileMaker Pro Advanced, FileMaker Go oraz FileMaker Server. Każdy z wymienionych programów przeznaczony jest dla innych systemów operacyjnych oraz dla różnej grupy użytkowników do współpracy przy bazie danych.

Błyskawiczne tworzenie niestandardowych aplikacji przy użyciu platformy FileMaker

Tradycyjne oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw ma wiele ograniczeń

Pracę z platformą FileMaker zaczynamy bardzo prosto. W pierwszej kolejności otwieramy plik Excel przy pomocy FileMaker. Następnie dodajemy kolejną tabelę tak, jak to robimy w arkuszu kalkulacyjnym. Jednak w przypadku platformy FileMaker arkusze można łączyć ze sobą, tworząc pewnego rodzaju relacje zależności, które umożliwiają łączenie przykładowo historii kontaktów z naszymi klientami. Każdy pojedynczy wiersz w tabeli można w bardzo łatwy sposób wizualizować do postaci formularza, a następnie nawigować pomiędzy naszymi danymi. To wszystko możemy zrobić zupełnie sami bez pomocy programistów lub innych konsultantów. Dzięki tego typu rozwiązaniom przedsiębiorstwo może zyskać mnóstwo czasu na inne tematy.

Plik, który został stworzony, może być udostępniony na platformie FileMaker Server. Od tego momentu plik będzie dostępny dla wszystkich użytkowników firmy, w której pracujemy lub też dla konkretnego działu, czy konkretnych osób. Konta użytkowników, którym chcemy udostępnić plik, możemy w bardzo łatwy sposób samodzielnie dodać. Dzięki platformie możemy w po prostu sposób nadawać im uprawnienia. W ten sposób będą widzieć dane tylko dla nich przeznaczone. Udostępnienie pliku na świat przy pomocy platformy FileMaker Server umożliwi innym użytkownikom dostęp do bazy danych za pomocą urządzeń mobilnych jak iPhone, iPad lub tablet. Dostęp jest natychmiastowy. Nie wymaga pisania odrębnych aplikacji na każdy system operacyjny telefonu lub komputera.

Platforma FileMaker umożliwia łączenie się z innymi źródłami danych przy pomocy technologi data API. Dzięki temu każdy użytkownik może z łatwością przygotować dowolne rozwiązanie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Platforma umożliwia wykonywanie pracy w bardzo szybki sposób. Dzięki temu można skrócić czas tworzenia aplikacji, a także zdecydowanie obniżyć koszty projektu.