Innowacyjna platforma FileMaker

Posted on

FileMaker ma tak szerokie zastosowanie, że może być wykorzystywany przez niemal każdą firmę, która operuje na bazie danych. Im większy zakres przetwarzanych baz danych i im większy zakres zadań wykonywanych przez program, tym bardziej opłacalne jest jego stosowanie.

Dlaczego warto używać aplikacji FIleMaker?

Platforma internetowa FileMaker daje firmom ogromne możliwości tworzenia własnych aplikacji dotyczących na przykład: zamówień zakupów, umów, dokumentów finansowych, dokumentów jakości, czy dokumentów projektowych. Dlatego też za pomocą FIleMaker można zarządzać dokumentami, a także tworzyć własne, niestandardowe rozwiązania wspierające działalność danego przedsiębiorstwa.

Aplikacje oparte na FileMaker umożliwiają dostosowanie widoku aplikacji do urządzenia, na którym dane cyfrowe mogą być przeglądane lub też edytowane. Dzięki oprogramowaniu FileMaker istnieje możliwość edytowania informacji na laptopach, tabletach, a także na telefonach komórkowych bez konieczności używania dodatkowych aplikacji. Rozwiązanie FileMaker ma również wbudowane narzędzia, które umożliwiają generowanie dedykowanych raportów oraz materiałów drukowanych, znacznie zwiększające użyteczność tworzonych rozwiązań.

FileMaker ma tak szerokie zastosowanie, że może być wykorzystywany przez niemal każdą firmę, która operuje na bazie danych

Kto powinien stosować platformę FileMaker?

Program FileMaker może być stosowany zarówno na platformie Windows jak i Mac i jest dedykowany dla każdego przedsiębiorstwa posiadającego dużą bazę danych. Idealnie nadaję się zarówno do systemów szkolnych z ogromnymi ilościami danych, jak i do każdego systemu produkcyjnego. Łatwość obsługi oprogramowania oraz jego intuicyjność powoduje, że FileMaker może być wykorzystywany przez osoby spoza działu IT. Najważniejszą zaletą platformy informatycznej tego typu programu jest prostota generowania analiz, a także przyjaznych raportów, które są przydatne do prawidłowego zarządzania firmą. Aplikacja ma również możliwość tworzenia dokumentów z bazy danych.

Bogactwo analiz i raportów pozwala przedsiębiorstwom na sprawowanie wysokiego stopnia kontroli nad przepływem informacji i zarządzaniem bazą danych klientów, produktów itp.

Co wyróżnia FIleMaker od innych aplikacji?

Program FileMaker może być stosowany zarówno na platformie Windows jak i Mac i jest dedykowany dla każdego przedsiębiorstwa posiadającego dużą bazę danych

FileMaker Pro posiada między innymi funkcje przeciągania, a także upuszczania. Ma także wbudowane szablony, możliwość tworzenia oraz uruchamiania aplikacji zarówno w systemie Windows, jak i macOS. Importuje pliki CSV i XML oraz łączy się z danymi SQL.

Zaletami bazy danych stworzonych w FileMaker Pro na serwerze są automatyczne kopie zapasowe oraz lepsze bezpieczeństwo danych. Może być zarówno używany przez amatorów jak i profesjonalistów (więcej tutaj). Dlatego też został wyposażony w podstawowe i zaawansowane funkcje, które umożliwiają między innymi tworzenie skryptów, współdziałanie z formatami plików Microsoft Excel. Można również skorzystać z opcji przetwarzania tekstu z tabulatorami, wcięciami oraz osadzonymi polami danych w tekście.

Warto zaznaczyć, że FileMaker Pro Advanced posiada bogaty zestaw zaawansowanych funkcji, które umożliwiają projektowanie oraz rozwijanie niestandardowych aplikacji w szybki i łatwy sposób. Ponadto oprogramowanie tego rodzaju ma solidne funkcje analizy, a także niezastąpione narzędzia diagnostyczne oraz wiele więcej.

FIleMaker – Podsumowanie

FileMaker Pro to narzędzie do obsługi baz danych. Dostępne jest dla platform komputerowych Mac oraz Windows. FileMaker Server to oprogramowanie serwerowe stosowane do bezpiecznego zarządzania bazami danych FileMaker Pro.

Platforma informatyczna FIleMaker jest dynamicznym narzędziem wykorzystywanym przez programistów do projektowania baz danych. Głównym układem programu jest oczywiście baza danych, przy czym takie elementy jak interfejs użytkownika i skryptowanie są zintegrowane z FileMaker.